Beskrivelse
4 værelses lejlighed (51 m2) i Grebaštica med plads til 5 personer.
Moderne feriehus Villa Polajner i maleriske omgivelser, ferielejlighed Superior stueetage og boligareal 51 m2 og terrasse 12 mq. Hyggeligt feriehus Villa Polajner nær nationalparken Krka-vandfaldene, kun 25 km væk. Hus beliggende direkte på stranden. Sommerhus Villa Polajner er et drømmeagtigt 4 **** feriehus med egen solrig strand og en fantastisk udsigt over Dalmatien-Grebaštica. Feriehuset ligger i en rolig del af Grebaštica, kun få minutter fra centrum. Huset ligger i en bugt, hvor der ikke er vind og ingen bølger, og stranden ligger lige ved siden af ??huset, som er velegnet til små børn, med en mild havadgang. Parkering Sommerhus Villa Polajner Lejligheden Superior er beliggende i en rolig beliggenhed ved havet i stueetagen med en parkeringsplads og en separat indgang.
Grebaštica ligger i en smuk bugt på hovedvejen D8 og 13 km fra Šibenik. Grebaštica består af flere mindre landsbyer med markant skønhed. I centrum ligger landsbyen Banovci, hvor du finder al den nødvendige infrastruktur (strand, supermarked, restaurant, turistkontor osv.). Nærheden til Krka National Park og Kornati Island gør Grebaštica endnu mere attraktiv som feriedestination. Grebaštica blev grundlagt i romertiden, hvilket fremgår af resterne og stenloftet af en romersk sarkofag ved siden af ??kirken St. Peter og Maria. Det mest imponerende monument i denne region er imidlertid den meget velbevarede forsvarsmur, som blev bygget i 1497 for at beskytte indbyggerne mod tyrkerne.
Lejligheden Superior har 52m² boligareal til 5 personer og har en terrasse på 12m² med siddepladser og spiseplads og en Tenda, ikke havudsigt. Lejligheden har 2 soveværelser, et fuldt udstyret køkken og en stue med spiseplads. Lejligheden har to badeværelser med brusekabine og toilet. Her er også aircondition, Wi-Fi, pengeskab, familiespil, elektriske køkkenmaskiner/kedel, kaffemaskine. Parkeringsplads er foran huset.
Fladt hus med have i en rolig beliggenhed, smuk udsigt, direkte på den fine stenstrand overfor Ostrica halvøen. Huset har to private fortøjninger (bøjer) til fortøjning af din båd. Hver lejlighed har sin egen terrasse. Langs havnefronten finder du caféer og restauranter, der byder på dalmatiske specialiteter samt butikker og boder med grøntsager og fisk fra de lokale, som traditionelt lever af landbrug og fiskeri. Større indkøb kan foretages i de nærliggende byer Sibenik og Primosten. I nærheden: bymidte 400 m, indkøbsmuligheder 400 m, restaurant 200 m, hav, stenstrand 10 m, bådplads 70 m, Sibenik, Primosten 12 km, Krka-vandfald 25 km. Hvad din bolig tilbyder: 4 boligenheder, Luxory, Adria, Prestige og Superior-lejligheder iht. efter udlejers smag * Satellit-tv, også tyske programmer, *WLAN, WiFi, pengeskab, aircondition (kold/varm), el-radiatorer Bemærk: Udlejer bor i samme hus, hund tilladt, 2 cykler tilladt.
Grebašticas største aktiv er det krystalblå hav, som er rigt på fisk. Natur- og sportsentusiaster vil blive henrykte over cykel- og vandrestierne, der fører til de højeste punkter på St. Johanna- og Orlica-bakkerne. Mange restauranter tilbyder dalmatiske specialiteter. Gæsterne kan overnatte i hyggelige familiehuse, lejligheder og lejre. Freden og roen er ideelle til familieferier.
Grundlæggende information
- Husdyr tilladt: 1
- Ejendomstype: ferielejlighed
- ligger i: Lejlighedshotel
- lejlighedstype: Bedstelejlighed
- bygningstype: rækkehus
- Etage, hvor objektet kan findes: Stueetage
- Samlet antal etager i bygningen over stueetagen: 1
- År for sidste fuldstændige renovering: 2019
- Ejer bor på ejendommen
- meter over havets overflade: 2
- Antal soveværelser: 2
- Antal badeværelser: 2
Top funktioner
- WiFi
- Aircondition: Overalt
- opvarmning: Overalt
- Gulvvarme: Overalt
- terrasse
- have: Til fælles brug
- fuldstændig indelukket (af mur, hegn eller hæk)
- I alt private parkeringspladser: 4
- ? heraf garagepladser: Ingen
- ? heraf carportpladser: Ingen
- ? heraf private udendørs parkeringspladser: 4
- afstand til offentlig parkeringsplads: 80 m
Sovende
soveværelse 2
- dobbeltseng (1,80 m bredde)
- sovesofa til 1 person
soveværelse 4
- dobbeltseng (1,80 m bredde)
Badeværelse
badeværelse 2
- brusebad
- toilet
badeværelse 4
- brusebad
Madlavning/Leve
- kaffemaskine: filterkaffemaskine, kaffemaskine
- køle/fryseskab: fryserum, dybfryser, køleskab
- komfur: 3-plade komfur, gasblus, komfur
- ovn
- brødrister
- elkedel
- viskestykker
- størrelse af køkken: 3 m²
- antal spiseborde: 2
- antal pladser: 5
- antal stuer: 1
Underholdning
- TV: TV, antenne/DVBT TV, satellit TV
Utility
- Tørretumbler: Kun til brug i tBoligen
- strygejern
- ventilator: 1
- pengeskab
Udendørsareal
- udendørs bruser
Omgivelser
- udsigt: hav/sø
- nærmeste bymidte: 400 m
- dagligvarebutik: 400 m
- forlystelser/udesteder: 1,0 km
- restaurant: 20 m
- togstation: 12,0 km
- lufthavn: 50,0 km
- motorvej: 1,0 km
- afstand til offentlig transport: 1,0 km
- strand: 10 m
- stenstrand: 100 m
- sandstrand: 10 m
- vand (hav, sø osv.): 10 m
- hav: 10 m
- vandsport: 10 m
- bådplads: 70 m
- båd inkluderet: motorbåd, robåd
- bådudlejning
- fiskeplads: 100 m
- offentlig svømmehal: 9,0 km
- golfbane: 12,0 km
- cykeludlejning: 500 m
- vandresti: 200 m
- ridemuligheder: 32,5 km
Særlige kendetegn
- velegnet til lystfiskeri
Bygningstype: rækkehus. Ejeren bor på grunden.