Beskrivelse
Feriehus med 10 rum (300 m²) i Medici med plads til 12 personer.
Hold sommerferie i feriehuset Mirabella i Lokva Rogoznica, en lille turistby nær Omiš!
Boligen har plads til 12 personer og rummer 5 soveværelser, 4 badeværelser, en rummelig stue, et fuldt udstyret køkken med spiseplads, udendørs swimmingpool, grillområde med havemøbler, have samt en balkon med havudsigt. Parkering og Wi-Fi er gratis.
Den nærmeste strand ligger 200 meter fra boligen!
Split og Makarska ligger 28 km fra boligen!
Gratis privat parkering!
Gratis Wi-Fi!
Den nærmeste strand ligger 200 meter fra boligen!
Den nærmeste restaurant/cafébar ligger 200 meter fra boligen!
Kæledyr er tilladt efter anmodning (små hunde op til 2 kg). Ingen ekstra omkostninger.
Boligen tilbyder lufthavnstransport mod et tillægsgebyr.
Området omkring Omiš byder på forskellige oplevelsesrige aktiviteter såsom rafting, tubing og kanosafari på floden Cetina, canyoning, klatring samt den mest berømte aktivitet: zipline i Omiš.
Feriehuset har plads til op til 12 personer og råder over 5 soveværelser (alle med store dobbeltsenge), en sovesofa i stuen samt 4 badeværelser med bruser.
To af soveværelserne er indrettet som lejligheder med tekøkken, stue med sofa og badeværelse med bruser.
Der er desuden et fuldt udstyret køkken og spiseplads med kogeplader, ovn, opvaskemaskine, køleskab, mikrobølgeovn, kaffemaskine og andet køkkenudstyr.
Boligen byder også på en rummelig stue med tv, badeværelse med vaskemaskine, udendørs swimmingpool med solterrasse, udendørs terrasse og grill, have samt balkon med havudsigt.
Parkering og Wi-Fi er gratis.
Strandene i Lokva Rogoznica og omegn består primært af småsten, men visse steder findes der sandstrande, som især er populære blandt de mindste. Udover det klare hav og de smukke strande er området omkring Lokva Rogoznica dækket af fyrreskov, så man altid kan finde skygge i bugterne med badestrande. Dette lille sted byder på alle muligheder for en ægte familieferie.
Lokva Rogoznica er en lille by, der ligger 9 kilometer fra byen Omiš langs kystvejen mod Makarska. Dette fredelige sted med feriehuse, der er ideelt til en rolig ferie, ligger præcis halvvejs mellem Makarska og Split; hvis man ønsker sig lidt mere liv og turiststemning, skal man blot køre 28 km i den ene eller anden retning for at være midt i begivenhedernes centrum.
Grundlæggende oplysninger
- Husdyr tilladt: nej
- Boligtype: feriehus
- Beliggenhed: (ingen specifik angivelse)
- Bygningstype: fritliggende hus
- Antal etager over stueplan: 1
- fritliggende hus
- Antal soveværelser: 5
- Antal badeværelser: 4
Vigtigste faciliteter
- WiFi
- aircondition: i hele huset
- varme: i hele huset
- terrasse
- have: til eksklusiv brug
- udendørs pool
- ? til eksklusiv brug
- infinity-pool
- Antal private parkeringspladser: 2
- ? heraf private udendørs parkeringspladser: 2
Sovefaciliteter
soveværelse 10
- dobbeltseng (1,80 m bred)
soveværelse 14
- dobbeltseng (1,80 m bred)
soveværelse 18
- 2 enkeltsenge
soveværelse 2
- dobbeltseng (1,80 m bred)
soveværelse 6
- dobbeltseng (1,80 m bred)
i opholdsområdet
- dobbeltsovesofa til 2 personer
Badeværelse
badeværelse 10
- bruser
- håndvask
- toilet
badeværelse 14
- bruser
- håndvask
- toilet
badeværelse 2
- bruser
- håndvask
- toilet
badeværelse 6
- bruser
- håndvask
- toilet
Madlavning/Ophold
- køleskab/fryser: fryser, køleskab
- komfur: komfur
- ovn
- elkedel
- opvaskemaskine
- antal spiseborde: 2
- antal siddepladser: 12
- antal opholdsstuer: 1
- pejs
Underholdning
- TV: TV, satellit-TV
Praktiske faciliteter
- vaskemaskine: til eksklusiv brug i boligen
- strygejern
Udendørsareal
- havemøbler
- grill: grill
- udendørs bruser
Omgivelser
- restaurant: 200 m
- strand: 200 m
Bygningstype: Fritliggende hus.