Beskrivelse
“Villa il Poggiolo Diano Marina” - til 16 personer.
Tre lejligheder i en moderne højteknologisk villa med have, jacuzzi, swimmingpool, havudsigt, hjemmebiograf.
Villa il Poggiolo – Diano Marina, Ligurien, Italien.
Villaen består af 3 lejligheder:
1) "ViP Suite" er meget stor (160 kvm) og fylder hele stueetagen. Det kan komfortabelt rumme 8 gæster.
2) "ViP Panorama" er mindre (60 kvm) og ligger på første sal. Det kan komfortabelt rumme 4 gæster.
3) “ViP Panorama 2” er næsten identisk med “ViP Panorama” lejligheden, og den ligger også på første sal. Det kan komfortabelt rumme 4 gæster.
Maksimal kapacitet: 16 personer.
Bemærk venligst, at ejeren bor på samme ejendom, i en fjerde lejlighed, byder gæster velkommen og tager sig af have, pool, jacuzzi, for at sikre, at alle gæster kan nyde faciliteterne.
__
"ViP SUITE" lejlighed:
Til 8 personer. 160 kvm, 3 soveværelser.
"ViP-Suite" lejligheden er meget moderne og teknologisk med rummelige værelser.
Musik i alle rum. Hjemmebiograf system. To "Apple Mac"-computere. Gratis Wi-Fi. Satellit-tv.
Lejligheden har aircondition i alle soveværelser, køkken og stue, som kan styres selvstændigt.
Terrasse: En overdækket terrasse er tilgængelig fra stue og køkken.
Det er det perfekte morgenmadssted!
I "ViP-Suite" er der 3 soveværelser.
En med dobbeltseng.
En med to enkeltsenge (som kan slås sammen).
En med to enkeltsenge (som kan sættes sammen) plus en køjeseng (to enkeltsenge).
Stuen er meget rummelig og har tre store vinduer og stort bord.
42" fladskærms-Fuld-HD-tv, DVD- og BluRay Disc-afspiller.
HD satellitmodtager med alle de europæiske gratis kanaler (Astra og Eutelsat).
Spændende Home-Cinema-system til film og spil: storskærm (2,5 meter) med Full-HD videoprojektor, kraftfuldt surround-lydsystem, med 6 in-wall højttalere + 1 subwoofer til bas-biograflignende effekter.
Til din rådighed: Apple TV (inklusive: Apple TV+, Apple Arcade, Apple Music).
Eller du kan også logge ind med din Apple ID-konto og logge på dine foretrukne streamingtjenester (abonnementer ikke inkluderet).
Du kan tilslutte din egen streamingenhed eller spillekonsol til videoprojektoren (via et udpeget HDMI-kabel): medbring din bærbare computer, PlayStation, Xbox, Nintendo Wii eller Nintendo Switch og begynd at spille på den enorme skærm!
Bibliotek med bøger, dvd'er og Blu-ray-diske til dit brug.
"Apple iMac" 27 tommer computer, tilgængelig på flere sprog, den kan bruges til at surfe på nettet.
Køkkenet er i moderne stil, med fritstående ø og indbygget bordplade.
Køkkenet er indrettet med vask, gaskomfur, el-ovn, mikroovn, køleskab, fryser og opvaskemaskine.
Små hvidevarer: Amerikansk kaffemaskine, Nespresso kaffemaskine, Moka, juicer, kedel, brødrister, espressomaskine.
Et komplet sæt flotte håndmalede fade, bestik, glas og kopper.
Et 32-tommer fladskærms-tv med satellitmodtager er monteret på væggen, og det er forbundet til en "Apple Mac-Mini"-computer med fjernbetjening, trådløs mus og tastatur.
"Mac Mini" indeholder et musikbibliotek med hundredvis af cd'er, og "iTunes" har et fuldt abonnement på "Apple Music". Så du kan lytte til din yndlingsmusik (eller du kan logge på din yndlingsstreamingtjeneste). Musikken vil blive streamet i alle rum, takket være 22 Hi-Fi-højttalere i loftet.
Depotrum med vaskemaskine.
Soveværelserne:
Master bedroom (det røde soveværelse): moderne med etniske præg. En dobbeltseng. Fladskærms TV med satellitmodtager. Et vindue med havudsigt.
Børneværelse (det grønne soveværelse): der er to enkeltsenge (som kan sættes sammen til en dobbeltseng) plus en køjeseng (to enkeltsenge)
Væghængt TV og parabolmodtager. Et vindue med havudsigt.
Gæsteværelse (det blå soveværelse): der er to enkeltsenge, som om nødvendigt kan sættes sammen til en dobbeltseng. Et stort klædeskab med meget plads til bagage og tøj.
Et vindue med havudsigt.
Hovedbadeværelset: badekar + bruser, toilet, bidet, håndvask og stort spejl.
Et andet servicebadeværelse er tilgængeligt i villaens indre trappe.
___
"VIP PANORAMA" lejlighed:
Til 4 personer. 60 kvm, 1 soveværelse og sovesofa enkeltsenge i stuen.
"ViP Panorama" er en lille juvel. Dens styrke er panoramaudsigten og terrassen.
Fantastisk havudsigt og udsigt over poolområdet.
Den betagende panoramaterrasse med paraply er indrettet til din spisefornøjelse, så du kan nyde den smukke pool og havudsigt.
At spise frokost udenfor på en mild sommerdag med sådan en smuk havudsigt eller spise en middag med levende lys og beundre bugten om natten, vil være oplevelser, som du vil huske resten af ??dit liv!
Lejligheden har aircondition, som kan styres selvstændigt i soveværelset og stuen.
Soveværelset:
den storslåede udsigt kan også beundres fra vinduet med en "Juliebalkon".
En dobbeltseng, garderobeskab og kommode.
Fladskærms-tv med satellitmodtager med alle de europæiske gratis kanaler (Astra og Eutelsat).
Stuen kan komfortabelt sove to personer på sovesofaer.
Hvis du ønsker at beholde sofasæderne som sofaer: kan du bruge 1 eller 2 udtrækbare enkeltsenge (fra under sofaerne. Du kan åbne den udtrækbare seng om natten, og du kan lukke den og sætte den tilbage i løbet af dagen: på denne måde , du beholder sofasæderne som sofa).
47" Full-HD TV, DVD og BluRay, satellitmodtager med alle de europæiske gratis kanaler, "Apple Mac-mini" computer med hundredvis af cd'er og et fuldt abonnement på "Apple Music".
Du kan afspille din yndlingsmusik, også med Spotify, eller med din yndlingsstreamingtjeneste takket være en 5.1-forstærker og et BOSE Hi-Fi-system.
Gratis Wi-Fi.
Køkkenet indeholder:
vask, kogeplade, elektrisk varmluftovn, køleskab, fryser, opvaskemaskine og vaskemaskine.
Små apparater: foodprocessor, mikroovn, amerikansk kaffemaskine.
Komplet sæt af flotte håndmalede fade, bestik, glas og kopper.
Badeværelset er stort og komfortabelt. Der er badekar og bruser. Vask med spejl og inventar. Ovenlysvindue.
___
"VIP PANORAMA 2" LEJLIGHED
Til 4 personer. 60 kvm, 1 soveværelse med dobbeltseng. Sofa enkeltsenge i stuen.
"ViP Panorama 2" lejligheden på første sal. Der er to terrasser med betagende panoramaudsigt.
Den større terrasse er møbleret til din spisefornøjelse, så du kan nyde den smukke havudsigt. Du kan få adgang til denne terrasse fra stuen og fra soveværelset.
Lejligheden har aircondition, som kan styres selvstændigt til soveværelset og stuen.
Soveværelse: soveværelset er stort, med en dobbeltseng. Væghængt tv, med parabolmodtager.
Stue: Sofaen kan blive til to sovesofa enkeltsenge, så lejligheden komfortabelt kan rumme 4 personer.
50 tommer 4K Smart-TV, satellitmodtager med alle de europæiske gratis kanaler (Astra og Eutelsat), "Apple MacMini" med hundredvis af cd'er, Bose Hi-Fi system. "Apple Music" fuldt abonnement inkluderet.
Køkkenet indeholder:
vask, kogeplade, lille elektrisk varmluftovn (kombineret mikroovn), køleskab, fryser, opvaskemaskine og vaskemaskine.
Amerikansk kaffemaskine, elkedel, Moka.
Komplet sæt fade, bestik, glas og kopper.
Badeværelset er stort og komfortabelt. Der er badekar og bruser. Vask med spejl og inventar. Ovenlysvindue.
Inkluderet i prisen:
- Sengelinned og håndklæder ( første sæt )
- Slutrengøring
- Trådløst internet
- Parkering
- Poolvarme
- Poolvarme
- Omkostninger efter forbrug
Ekstra udgifter:
- Depositum i kontanter - EUR 500.00 - pr. ophold
Muligt at booke:
- Udendørs Jacuzzi - EUR 150.00 - pr. uge