Beskrivelse
Luksus 4-værelses lejlighed (65 m2) i Zadar/Bibinje med plads til 5 personer.
Moderne solrig lejlighed med to soveværelser
Vores lejligheder ligger i Bibinje langt nok væk fra sommerens folkemængder, men tæt nok på alle begivenheder i sommersæsonen. En række velholdte strande ligger i en afstand af 250 meter fra lejlighederne. Følgende beskrivelse er et første udkast, som stadig afventer revision. Kontakt venligst vores kundeservice, hvis den indeholder mangler.
Som vores gæster er I frit stillet til rådighed for at bruge alt i lejligheden og i forhaven (og hvis der mangler noget, vil vi helt sikkert forsøge at skaffe det til jer :) Vi tilbyder også en balkon, hvorfra grønne planter strækker sig, hvorfra I kan nippe til jeres morgenkaffe og nyde solens første stråler og fuglenes sang, samt vores gæsters adgang til en stor have.
Lejligheden ligger i stueetagen af ??huset. Den består af 2 soveværelser, stort køkken med stue med sovesofa og toilet med badeværelse. Det første værelse har en dobbeltseng, det andet soveværelse har en dobbeltseng plus en ekstra enkeltseng og en stue med sovesofa til en ekstra person. Lejligheden har parkeringsplads, balkon, satellit-tv, trådløst internet, rygning og kæledyr er tilladt.
Bibinje ligger 4 km sydøst for Zadar, et meget roligt sted i et smukt naturmiljø med karakteristisk vegetation og lange promenader og strande. Turistbranchen kan finde mange restauranter med autentiske dalmatiske specialiteter, caféer og souvenirbutikker. I vores tilbud har vi fire lejligheder, to på første sal og to i stueetagen.
Huset kan nemt nås med bil (fra hovedvejen, drej og kom til mit hus) eller med offentlig transport (bus til Bibinje). Huset ligger ca. 100 meter fra busstationen, men da lufthavnen ligger ca. 10 km uden for byen, kan du også tage en bus fra lufthavnen til den centrale busstation og derefter tage en lokal bus eller en bytaxa (bytaxa har rimelige priser afhængigt af taxaen og sæsonen).
Grundlæggende information
- Antal personer: 6
- Kæledyr tilladt: ingen
- Ejendomstype: Ferielejlighed
- Lejlighedstype: Bedstemorlejlighed
- Bygningstype: Flerfamiliehus
- Etage hvor objektet er placeret: Stueetage
- Samlet antal etager i bygningen over stueetagen: 1
- Boligareal: 65 m²
- Ejendommens størrelse: 400 m²
- Byggeår: 2010
- År for sidste komplette renovering: 2016
- Ejer bor på ejendommen
- Antal soveværelser: 2
- Antal badeværelser: 1
Vigtigste funktioner
- WiFi
- Aircondition: Delvist
- Opvarmning: Delvist
- Terrasse
- Have: Til fælles brug
- Helt lukket (med mur, hegn eller hæk)
- Samlet antal private parkeringspladser: 2
- ? heraf garagepladser: Ingen
- ? heraf carportpladser: Ingen
- ? heraf private udendørs parkeringspladser: 2
Soveværelse
soveværelse 2
- dobbeltseng (fra 1,51 m til 1,79 m bredde)
- enkeltseng
soveværelse 4
- dobbeltseng (fra 1,51 m til 1,79 m bredde)
i opholdsstuen
- sovesofa til 1 person
Badeværelse
badeværelse 2
- bruser
- håndvask
- toilet
Madlavning/Opholdsstue
- køleskab/fryser: fryseboks, køleskab
- komfur: komfur
- ovn
- elkedel
- opvaskemaskine
- antal spiseborde: nej
- antal siddepladser: nej
Underholdning
- TV: TV, satellit-tv
Vaskemaskine
- vaskemaskine: Til fælles brug i bygningen
Udendørsområde
- grill: grill
Omgivelser
- Nærmeste bymidte: 800 m
- Købmand: 800 m
- spisesteder: 800 m
- restaurant: 800 m
- tog Station: 200 m
- Lufthavn: 5,0 km
- Motorvej: 3,0 km
- Havn: 4,0 km
- Afstand til offentlig transport: 100 m
- Strand: 250 m
- Helsingestrand: 250 m
- Græsstrand: 250 m
- Betonstrand: 250 m
- Sandstrand: 250 m
- Vand (hav, sø osv.): 250 m
- Hav: 250 m
- Sø: 20,0 km
- Flod: 50,0 km
- Vandsport: 250 m
- Bådplads: 250 m
- Legeplads: 200 m
- Svømmehal: 5,0 km
- Cykeludlejning: 800 m
- Ridebane: 20,0 km
- Bjergbane: 50,0 km
Bygningstype: Flerfamiliehus. Grundens størrelse: 400 m². Byggeår: 2010. Ejer bor på ejendommen.